top of page

מערכת בקרת כניסה - אילו מערכות בקרת כניסה קיימות ואיך בוחרים אחת?


מערכת בקרת כניסה
מערכת בקרת כניסה


מערכות בקרת כניסה


מחפשים דרך יעילה, מודרנית ומאובטחת לשלוט ולנהל מי יכול להיכנס ולצאת מהמבנה שלכם? בין אם מדובר במשרד, בית עסק, בניין ציבורי או אפילו בביתכם הפרטי, התקנת מערכת בקרת כניסה מתקדמת היא הפתרון האידיאלי להגברת רמת האבטחה והביטחון במקום. 

במאמר מקיף זה, נסביר בפירוט רב מהי מערכת בקרת כניסה ממוחשבת, נפרט את סוגי המערכות השונות הקיימות כיום בשוק, נדון ביתרונות הרבים שמערכות אלו מציעות למשתמשים, ונספק טיפים חשובים לבחירת מתקין מקצועי ואמין למערכות בקרת כניסה, שיוכל להתאים בצורה המיטבית פתרון מותאם לצרכים הייחודיים שלכם.  


מערכת בקרת כניסה ממוחשבת


במהותה, מערכת בקרת כניסה, בין אם מדובר על בקרת כניסה למשרד ובין אם מדובר על בקרת כניסה לדלת היא למעשה מערכת אלקטרונית-ממוחשבת מתקדמת, שמטרתה העיקרית היא לשלוט, לנהל ולפקח על תהליכי הכניסה והיציאה של אנשים ממבנים מסוגים שונים כגון בתי עסק, משרדים, בנייני משרדים, מפעלים, מוסדות ציבור ואף בתים פרטיים. 

לב ליבה של המערכת הוא לוח בקרה ממוחשב מרכזי המחובר לרכיבים נוספים כמו קורא כרטיסים או מזהה ביומטרי מתקדם (סורק זיהוי פנים, טביעת אצבע ועוד), מנעולים חשמליים לדלתות ושערים, לוחות מקשים וכן מערכת ניהול מרכזית.

מערכות בקרת הכניסה המתקדמות מאפשרות להגדיר ולשלוט ברמות אבטחה ובהרשאות גישה שונות לאזורים שונים בתוך המבנה, עבור משתמשים שונים בהתאם לצרכים. 

כאשר משתמש מורשה מזוהה כדין על ידי המערכת, באמצעות הצגת כרטיס, הזנת קוד גישה או סריקה של תכונה ביומטרית כמו טביעת אצבע, המנעול החשמלי של הדלת או השער הרלוונטי נפתח ומאפשר לו להיכנס. אלמנט ההזדהות החד-ערכי מונע מאנשים בלתי-רצויים לחדור למקום.

סוגי מערכות בקרת כניסה


בעת בה אנו מדברים על מערכת בקרת כניסה ממוחשבת, ראוי לציין כי בשוק קיימים כיום מספר סוגים עיקריים של אותה המערכת, כאשר לכל אחת יתרונות ייחודיים משלה והיא מתאימה למבנים, דרישות אבטחה ותקציבים שונים:


• מערכות המבוססות על "כרטיס קרבה" (proximity cards) - זהו האמצעי הפשוט והנפוץ ביותר להפעלת מערכות בקרת כניסה מסוג זה. המשתמש המורשה מחזיק כרטיס פלסטיק קטן בעל שבב אלקטרוני עם קוד ייחודי, ועליו להעביר אותו סמוך לקורא הכרטיסים החיצוני המחובר למערכת. 

אם הכרטיס תקין, המערכת תאשר את הכניסה ותפתח את המנעול החשמלי. 

מערכות אלו כוללות יכולת שליטה מרחוק בכרטיסים - נטרול, חידוש או מתן הרשאות חדשות בקלות.


• מערכות ביומטריות - מדובר במערכות בקרת כניסה מתקדמות המזהות משתמשים באמצעות בדיקה של תכונות ביולוגיות ייחודיות כמו טביעת אצבע, זיהוי פנים באמצעות מצלמה, זיהוי קול וכדומה. 

בשל הזיהוי החד-ערכי, המהווה רמת אבטחה גבוהה במיוחד מפני אובדן או גניבה, מערכות אלו נחשבות לפתרון האולטימטיבי לאבטחת המקום. 

יתרון נוסף הוא היכולת לקשר בין זיהוי של מספר תכונות ביולוגיות שונות לאותו משתמש.

מערכות המבוססות על הזנת קוד גישה - במערכות פשוטות יחסית אלה, המשתמש המורשה מזין קוד גישה ייחודי שהוגדר עבורו מראש, באמצעות לוח מקשים או אפליקציה בסמארטפון. 

לאחר הזנה נכונה של הקוד, המערכת תפתח את המנעול ותאפשר כניסה. קודי הגישה ניתנים לשינוי ועדכון קל באמצעות לוח הבקרה המרכזי.


יתרונות משמעותיים של מערכות בקרת כניסה מתקדמות


התקנת מערכת בקרת כניסה איכותית ומתקדמת לעסק, משרד, בניין תעשייתי או בית פרטי, מספקת מגוון רב של יתרונות משמעותיים לבעלים, לארגון ולמשתמשים:


• שיפור רמת הבטיחות וההרתעה - העובדה שרק מי שמזוהה כהלכה יכול להיכנס למבנה או לאזורים מסוימים בתוכו, מקטינה באופן דרמטי את הסיכון לפריצות, גניבות, הצתות ואירועי אלימות אחרים. 

רמת הבטיחות והאבטחה הגבוהה תורמת גם להרתעה יעילה של עברייני רצון, ומגבירה את תחושת הביטחון בקרב העובדים, המבקרים והדיירים.


• ניהול יעיל ומדויק של כניסות וגישה - באמצעות מערכת בקרת כניסה ממוחשבת, ניתן לבקר, לנהל ולפקח באופן מלא ומדויק על מי נכנס ויוצא מכל מבנה או אזור מוגדר, ואפילו לשלוט בהרשאות הגישה למקומות ספציפיים בתוך המבנה עצמו. 

המערכת מספקת לוג כניסות ויציאות מלא ומפורט.


• חיסכון וצמצום עלויות - למרות שהתקנתה של מערכת בקרת כניסה מתקדמת עשויה לכלול השקעה ראשונית לא מבוטלת, היא עשויה לחסוך לארגון או לבית הפרטי הוצאות כספיות רבות בטווח הארוך והבינוני, הן במונחים של עלויות אבטחה ושמירה והן במונחים של נזקים פיזיים ורכוש כתוצאה מפריצות וונדליזם שנמנעו.


• תפעול קל ונוח - מערכות בקרת כניסה מתקדמות כיום קלות לתפעול ולשליטה, בזכות ממשקים ידידותיים למשתמש ואפשרויות שליטה מרחוק מנוחות דרך כלים דיגיטליים שונים. 

התפעול הפשוט מאפשר ניהול רציף ויעיל של ההרשאות והמשתמשים.


• ניהול כוח אדם יעיל - במערכות מתקדמות במיוחד, קיימת אפשרות למעקב מדויק אחר שעות הגעה ועזיבה של עובדים. 

מידע חשוב זה עוזר לנהל את כוח האדם בצורה יעילה ויצרנית יותר.


• התאמה גמישה לצרכים - מערכות בקרת כניסה מודרניות מאפשרות התאמה וקונפיגורציה גמישה של רמות האבטחה, אזורי הגישה והרשאות המשתמשים בהתאם לצרכים המשתנים של הארגון או הבית הפרטי. 


שורה תחתונה


התקנת מערכת בקרת כניסה ממוחשבת ומתקדמת היא צעד חשוב ובעל חשיבות רבה להגברת רמת האבטחה, הביטחון והשליטה במבנים עסקיים ופרטיים כאחד. 

מערכות אלו, המבוססות על טכנולוגיות מתקדמות כגון קוראי כרטיסים, זיהוי ביומטרי, מנעולים חשמליים ומערכות ניהול ממוחשבות, מאפשרות שליטה מלאה ויעילה על תהליכי הכניסה והיציאה של אנשים ממבנים, תוך הגדרת רמות אבטחה וסיווגי גישה ספציפיים. 

היתרונות המשמעותיים של מערכות בקרת כניסה מתקדמות כוללים שיפור רמת הבטיחות והרתעה יעילה, ניהול מדויק ויעיל של כניסות וגישה, חיסכון בעלויות ארוכות טווח, תפעול קל ונוח, ניהול יעיל של כוח אדם והתאמה גמישה לצרכים משתנים. 

בחירה נכונה של סוג המערכת והמתקין המקצועי היא הדרך להפיק את המרב מהשקעה חשובה זו לאורך זמן רב. מערכות בקרת כניסה מהוות כיום פתרון בטיחותי ואבטחתי מודרני, חכם ויעיל לכל מבנה וארגון. 

מחפשים איש מקצוע שמציע שירותי התקנת מערכות בקרת כניסה ולא יודעים למי לפנות? אם כך, ההמלצה שלנו תהיה לפנות לצוות המקצועי של IM Projects - איתמר מישאל בע"מ - חשמלאי ומתקין מערכות בקרת כניסה עוד היום!Comments


bottom of page